Czwartek, 21 marzec 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

Płatności Bezpośrednie: Oświadczenie o braku zmian, nowe obszary ONW (26 luty 2019)

Oświadczenie potwierdzające brak zmian w 2019 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2018 składa się w terminie od dnia 15 lutego 2019 r. do dnia 14 marca 2019 r.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Jednorożec: UWAGA ROLNICY (11 luty 2019)

Urząd Gminy w Jednorożcu zaprasza rolników z terenu gminy.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Zwrot podatku akcyzowego dla rolników w 2019 roku (ZMIANY) (21 grudzień 2018)

Wszystkim rolnikom przypominamy o możliwości odzyskania części pieniędzy wydanych na zakup oleju napędowego używanego do produkcji rolnej. Aby otrzymać zwrot podatku należy złożyć odpowiedni wniosek w Urzędzie Gminy lub Miasta.
+ czytaj dalejZwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (02 sierpień 2018)

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Nabór wniosków o oszacowanie szkód powstałych w wyniku suszy (27 czerwiec 2018)

W związku z długotrwałą suszą i wysokimi temperaturami oraz zgodnie z prowadzonym monitoringiem suszy przez Instytut Upraw Nawożenia Gleboznawstwa w Puławach, rolnicy mogą ubiegać się o odszkodowanie związane z poniesionymi stratami.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Dzień otwarty w biurach powiatowych ARiMR (10 kwiecień 2018)

Biuro powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Przasnyszu informuje, że w najbliższy czwartek, tj. 12 kwietnia, trwać będzie dzień otwarty związany z pomocą udzielaną przy wypełnianiu elektronicznych wersji wniosków - eWniosek Plus. Tego dnia Urząd będzie czynny od godziny 7.30 do godziny 18.00.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Zaproszenie na szkolenie (13 luty 2018)

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Przasnyszu zaprasza wszystkich rolników na szkolenie
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Konferencja rolnicza (30 styczeń 2018)

W czwartek, 25 stycznia 2018 roku w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu odbyła się konferencja rolnicza pt. „Innowacje w rolnictwie dla rozwoju polskich gospodarstw rolnych i hodowlanych”. Udział w konferencji wziął Rafał Romanowski, wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który kieruje działaniami Departamentu Płatności Bezpośrednich, Departamentu Prawno-Legislacyjnego, Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany (15 styczeń 2018)

W terminie od 15.01.2018 r. do 25.06.2018 r. Agencja prowadzi nabór wniosków o  przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie.
Wnioski należy składać do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)TYLKO DO PONIEDZIAŁKU 20 LISTOPADA MAZOWIECKI ODDZIAŁ REGIONALNY AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA PRZYJMUJE WNIOSKI OD ROLNIKÓW, KTÓRYCH GOSPODARSTWA UCIERPIAŁY W  WYNIKU KLĘSKI ŻYWIOŁOWEJ. (18 listopad 2017)

Do 20 listopada Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski od tych rolników, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych. Wnioski o taką pomoc można składać w oddziałach regionalnych ARiMR, bądź za pośrednictwem biura powiatowego Agencji albo po prostu wysłać je pocztą.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)ARiMR: Rolniku dokonaj SPISU ZWIERZĄT (03 listopad 2017)

Na prośbę Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uprzejmie informujemy Państwa Rolników, posiadaczy zwierząt gospodarskich (bydła, owiec, kóz i świń) o obowiązku dokonania SPISU ZWIERZĄT przebywających w siedzibie stada co najmniej raz na dwanaście miesięcy, nie później jednak niż w dniu 31 grudnia.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój - nabór wniosków (14 lipiec 2017)

Od 5 lipca do 3 sierpnia 2017 r. można składać w Oddziałach Regionalnych ARiMR wnioski o przyznanie pomocy na "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" finansowane z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. To już kolejny w tym roku nabór wniosków na przetwórstwo produktów rolnych. Tym razem o pomoc finansową mogą ubiegać się rolnicy, małżonkowie rolników lub ich domownicy, którzy objęci są ubezpieczeniem społecznym rolników w pełnym zakresie.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Zwrot podatku akcyzowego dla rolników w 2017 roku (10 lipiec 2017)

Wszystkim rolnikom przypominamy o możliwości odzyskania części pieniędzy wydanych na zakup oleju napędowego używanego do produkcji rolnej. Aby otrzymać zwrot podatku należy złożyć odpowiedni wniosek w Urzędzie Gminy
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)KRUS: Informacja o bezpieczeństwie w gospodarstwach rolnych (23 czerwiec 2017)

Wystosowany list przypomina o przestrzeganiu zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwach rolnych oraz przypomina o zapewnieniu dzieciom opieki dorosłych podczas wakacji i nie angażowaniu dzieci do prac niebezpiecznych, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 roku życia.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)ARiMR wypłaciła rolnikom 95,64 proc. z puli środków na płatności bezpośrednie za 2016 r. (29 maj 2017)

Do 29 maja 2017 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaci rolnikom 13,968 mld zł, czyli 95,64 proc. puli środków przeznaczonych na płatności bezpośrednie za 2016. To oznacza, że ARiMR wywiązała się z realizacji tego zadania miesiąc przed wyznaczonym przez UE terminem.
+ czytaj dalejMODR: Bezpłatne szkolenia dla producentów rolnych (30 styczeń 2017)

Przedstawiamy harmonogram działalności szkoleniowej i doradczej dla producentów rolnych organizowanej przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w lutym 2017 r
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Państwo dopłaci do składek na ubezpieczenia upraw rolniczych i zwierząt gospodarskich (19 styczeń 2017)

Producenci rolni otrzymają z budżetu państwa 65 proc. dopłaty do składki na ubezpieczenie upraw rolnych oraz  zwierząt gospodarskich.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)APEL do hodowców drobiu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii (30 grudzień 2016)

Wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 - nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla Waszych gospodarstw.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)ARiMR: Informacja o zmianach w identyfikacji i rejestracji świń (15 grudzień 2016)

Informacja dla posiadaczy świń o zmianach w identyfikacji i rejestracji świń wprowadzonych ustawą z dnia 23 września 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. poz. 1605)
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Informacja dla hodowców drobiu (09 grudzień 2016)

Informacja Głownego Lekarza Weterynarii dla hodowców drobiu
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)


[ 1 ] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.04 s.