Piątek, 20 kwiecień 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Wieczór wspomnień poświęcony Alfredowi Borkowskiemu (Zdjęcia)
Źródło : UG Przasnysz, (14 marzec 2012)
Rozmiar tekstu: A A A

(fot. UG Przasnysz)
Dnia 24 lutego 2012 w Ciechanowie w Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej odbył się wieczór wspomnień poświęcony Alfredowi Borkowskiemu, pisarzowi, poecie i lekarzowi zmarłemu 12.02.2012 roku w wieku 82 lat.

W uroczystości wzięły udział władze miasta i powiatu ciechanowskiego oraz Delegatury Urzędu Wojewódzkiego. W spotkaniu uczestniczyła również Wójt Gminy Przasnysz Pani Grażyna Wróblewska oraz przedstawiciele Jego rodzinnej wsi – Mchowa: radna Teresa Kuligowska, sołtys Wiesław Motacki i delegacja uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mchowie na czele z Dyrektor Szkoły Panią Haliną Sokołowską.

Uczniowie recytowali wiersze i fragmenty prozy Alfreda Borkowskiego opisujące piękno ziemi przasnyskiej i ciechanowskiej. Występy uczniów wywołały wzruszenie wśród uczestników spotkania.
Na koniec występu dzieci głos zabrała Halin Sokołowska, która powiedziała: „mówiąc słowami wiersza Pana Alfreda Borkowskiego: Ta ziemia jest mi bliska, bo ona rodzi chleb…” i dodała ta ziemia jest mi bliska, bo ona wydaje owoce. My dzisiaj plony  ziemi mchowskiej przywieźliśmy do zaprzyjaźnionego Ciechanowa i chcemy się nimi podzielić. Na pewno chciałby tego Nasz kochany Pan Alfred, Nasz Kochany uczeń.

Uczennice ubrane w fartuszki częstowały gości owocami i przetworami przygotowanymi przez gospodynie z Mchowa.

W sali Kawiarni Artystycznej m.in. wystawione były prace plastyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mchowie  zainspirowane  twórczością Alfreda Boskowskiego oraz wiersze, które napisali po jego śmierci.  Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Podczas wieczoru zaprezentowano film Arkadiusza Gołębiewskiego o Alfredzie Borkowskiem, utwory o Ciechanowie, które recytowała młodzież Koła Recytatorskiego, działającego przy PCKiSZ, muzykę klasyczną wykonaną przez uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Ciechanowie. Były również wspomnienia przyjaciół poety.

Na zakończenie wieczoru Piotr Kaszubowski przedstawił ostatnie dzieło Alfreda Borkowskiego napisane wspólnie z Nim „Portrety Przasnyskie (część IV)”. Jego wydania Alfred Borkowski nie doczekał.

>>>ZDJĘCIA<<<
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
Data: 15 marzec 2012, 10:33
zoba też [url]http://www.zlmaz.pl/index.php?numer=7&nr=1&id=32[/url]
tata Data: 15 marzec 2012, 12:50
brawa dla dzieciaków byli świetni


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.