Poniedziałek, 25 czerwiec 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Samorządowcy odznaczają... samorządowców. I fundują stypendia
(06 styczeń 2011)
Rozmiar tekstu: A A A

Krasne w środę 29 grudnia tętniło wydarzeniami z życia publicznego. Tego dnia nie tylko otworzono tam drogę, ale powiatowe władze postanowiły wyróżnić kandydatów na szczególnie zasłużonych samorządowców. Czyli takich, którzy przepracowali w samorządzie więcej niż 20 lat.
Znaleźli się wśród nich:
Gmina Krasne: Józefa Eleonora Grzeszczak, Wiesław Kierzkowski, Paweł Kołakowski i Jan Wołosz.
Gmina Czernice Borowe: Józef Szymkowski, Halina Krupa
Miasto i gmina Chorzele: Kazimierz Orłowski
Gmina Jednorożec: Eugeniusz Abramczyk
Gmina Przasnysz: Danuta Radomska, Halina Sokołowska

Miasto Przasnysz: Irena Bernadeta Strusińska
Wyróżnienia otrzymali również pracownicy starostwa powiatowego: Anna Tworkowska, Ryszard Juklaniuk i Jerzy Sadowski.

- 20 lat istnienia samorządu to bardzo dobry okres. Przyłożyli się do tego radni i inni pracownicy publiczni – szczególnie tak wytrwali w swojej pracy. Życzę państwu szczęśliwego Nowego Roku – podsumowywała Wiesława Krawczyk, radna sejmiku wojewódzkiego.


Władze starostwa powiatowego postanowiły też ufundować stypendia na rok akademicki 2010/2011 za "wybitne osiągnięcia w różnych sferach działalności edukacyjnej dla szczególnie uzdolnionych studentów zamieszkałych na terenie powiatu przasnyskiego". Przypadły one Piotrowi Grabowskiemu, Łukaszowi Motyce i Sebastianowi Misiowi.
Piotr Grabowski (ur. 1986) to doktorant I roku studiów doktoranckich Wydziału Mechatroniki Wojskowej Akademii Technicznej w dyscyplinie mechanika. Uzyskał międzynarodowe certyfikaty uznania wystawione przez Instytut Techniki Lotniczej. Brał

udział w pracach badawczych dotyczących konstrukcji prototypowego pojazdu na poduszce powietrznej "Cichy", oraz prototypowego samolotu elektrycznego.
Łukasz Motyka (ur. 1985) to student 5 roku Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Jego specjalnością jest klarnet. W 2008 roku zdobył wyróżnienie w uczelnianym konkursie na wykonanie polskich miniatur instrumentalnych. W 2009 roku reprezentował Akademię Muzyczną na VII Konkursie

Muzyki XX i XXI Wieku dla młodych wykonawców. Organizator i wykonawca wielu koncertów. Bierze czynny udział w mistrzowskich kursach klarnetowych prowadzonych przez wybitnych klarnecistów europejskich.
Sebastian Miś (ur. 1988) obecnie studiuje na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz w Warszawskiej Szkole Fotografii. Laureat wielu nagród i wyróżnień w dziecinie plastyki i fotografii na szczeblu regionalnym,

ogólnopolskim i międzynarodowym. Może pochwalić się czterema wystawami indywidualnymi. Udziela się również jako wolontariusz, pomagając między innymi w świetlicy terapeutycznej "Jutrzenka", pracował też na planie filmowym "Tworzymy własną legendę".

Zgromadzeni na uroczystości, po oficjalnej części, mogli posłuchać występu chóru, a następnie skosztować okolicznościowego, późnego obiadu.
(GA)
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
agent Data: 06 styczeń 2011, 08:46
Bardzo dobrze, że wyróżniają młodych zdolnych, ale odznaczanie za przyklejenie do stanowisk to jakiś koszmar.
Cadet Data: 06 styczeń 2011, 11:36
Mam nadzieję, że te wyróżnienia otrzymali urzędnicy za konkretne osiągnięcia w pracy, a nie tylko za staż pracy. Wyróżnianie tylko, za sam staż pracy jest czynnikiem demoralizującym. A tak naprawdę wnioski o wyróżnienia powinny być oparte na opinii petentów tych urzędów, gdyż urzędnicy, w stosunku do tych ostatnich, pełnią funkcję służebną, o czym niestety nie pamiętają, lub nie wiedzą, niektórzy urzędnicy. Urzędnik jest dla petenta, a nie odwrotnie. Tak, czy inaczej, gratuluję wszystkim wyróżnionym.
policjant Data: 06 styczeń 2011, 13:44
Czy wyobrażacie sobie zasiadać np. na fotelu burmistrza lub wójta i przyznać własnemu dziecku stypendium z pieniędzy publicznych???!!! NIE? A pani Małgorzata Grabowska, zasiada w Zarządzie Powiatu, który przyznał 3 stypendia w tym jedno dla jej syna. Czy nie jest Pani głupio? Czy syn ma na tyle jasny umysł, żeby widzieć nieuczciwość takiego działania. Po co składał papiery do tego stypendium? Jak teraz Zarząd Powiatu będzie mógł obiektywnie ocenić wydatki stypendysty Grabowskiego skoro jego mamusia zasiada w Zarządzie Powiatu? Czy członkowie Zarządu mają jakiekolwiek poczucie uczciwości i przyzwoitości, przyznając "swojemu dziecku" stypendium? Skandal na skalę ogólnopolską! Szczególna odpowiedzialność jest tu samej członkini Zarządu, która nie potrafiła wznieść się ponad te parę złotych... Prawo i Sprawiedliwość
Data: 06 styczeń 2011, 14:43
brak choćby odrobiny przyzwoitości
znajoma Data: 06 styczeń 2011, 14:59
Bardzo dobrze , że fundujemy stypendia uzdolnionej młodzieży , ale z kumoterstwem trzeba skonczyc. Zatrudnienie dostaje rodzina urzedasów, stypendia, dotacje, konkursy wygrywają kolesie itd. koniec z obłudą i przekupstwem.
warszawiak Data: 06 styczeń 2011, 16:12
osobiście zwrócę się do Pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego przedstawiając mu zaistniała osobliwą historię
Data: 06 styczeń 2011, 16:21
jeśli ktoś jest wybitnie uzdolniony i osiąga wspaniałe wyniki ,to przecież dostaje stypendium naukowe z uczelni.
Gosc Data: 06 styczeń 2011, 18:44
Zazdrość Was zżera, prawda? Jesli chlopak jest na prawde zdolny to czy jest On synem prezydenta czy starosty czy zwyklego czlowieka ma prawo do ubiegania sie o nagrode za swoja ciezką prace.
smutne Data: 06 styczeń 2011, 19:15
No i polskie odruchy-zdolny,doceniany gdzie indziej ale ma...mamę pracującą w urzędzie"przyszedł,lecz swoi go nie poznali"...
żebrak Data: 06 styczeń 2011, 19:27
Popieram w 100% policjanta. WSTYD - HAŃBA - ROKOSZ !
znajomek Data: 06 styczeń 2011, 20:30
Wiedziałem od zawsze jaka Pani Gosia jest praw i sprawiedliwa ale to przechodzi wszelkie granice. Pawła dobrze znam i wiem, że jest osoba, która nie pasuje do tej imprezy. Kto raz z nim rozmawiał wie o czym piszę...
pytam Data: 06 styczeń 2011, 20:41
Brawo panie Osowski! Jest pan rozwodnikiem, który jednak docenia rodzinne więzi... Nie mówiąc już o promowaniu sprawiedliwości i uczciwości... szczególnie wśród swoich bliskich koleżanek.
Brawo pani Grabowska! Na pewno była pani zaskoczona, że syn zapomniał, że ma matkę w zarządzie powiatu. Nie wiedział też pewnie zdolny biedaczyna, że to zarząd decyduje kto otrzyma stypendium. Współczuję i synkowi i drogiej członkini zarządu.
Brawo pozostali członkowie zarządu! Na pewno przeoczyliście niechcący ten fakt, że jest to dziecko koleżanki z zarządu. Biedni nieszczęśnicy może nawet wiedzieliście, że to jej synek, ale czemu ma cierpieć za matkę i nie otrzymać pachnącej gotówki? Po każdej waszej uchwale powinniście dodawać: "Tak nam dopomóż Bóg!". Tylko dla Was bogiem są chyba te pieniądze bo jak inaczej zrozumieć takie decyzje???
polo Data: 06 styczeń 2011, 22:05
Albo i pani Halina Krupa z Czernic? za co ta nagroda? za wieloletnie krętactwa? śmiechu warte...
LALA Data: 07 styczeń 2011, 08:17
O PANI GRABOWSKA JEST ZDOLNA DO WIELU PRZEKRĘTÓW. WYGRAŁA WYBORY TO MOŻE TERAZ KĘCIĆ SOBIE LODY. POTEM NAOBIECUJE CIEMNOGRODOWI Z OKOLICZNYCH WIOSEK NIEWIADOMO CZEGO I ZNOWU NA NIĄ ZAGŁOSUJĄ. ONA W PISIE JEST ŻEBY MOCHERY NA NIĄ GŁOSOWAŁY. A TAK SERIO TO POWINNA BYĆ PZPR. TAK TRZYMAĆ MAŁGOŚ.
LALA Data: 07 styczeń 2011, 08:26
I JESZCZE JEDNO DRODZY WYBORCY PANI MAŁGOSI- PATRZCIE JEJ NA RĘCE PRZEZ CAŁĄ KADENCJĘ. WIĘKSZEJ KŁAMCZUCHY NIE ZNAŁAM.
anna Data: 07 styczeń 2011, 08:31
przestancie sie czepiac,chlopak zdolny dobrze sie uczy zapewne to stypendium mu sie nalezalo,a jak zwykle zawsze komus musi cos przeszkadzac.
ziom Data: 07 styczeń 2011, 10:13
tak tak , ale pozostali dwaj synowie pani Gosi też pracują przez protekcję mamusi! jeden wielki strażak, a drugi drogowiec!!! Chciałbym mieć tak zaradną mamusię:) tylko dla siebie a inni niech się sami martwią:(
ziomal Data: 07 styczeń 2011, 11:30
tak tak polityka, ale pozostali dwaj synowie pani Gosi też pracują dzięki protekcji mamusi. Jeden wielki strażak, a drugi urzędas w zarządzie albo powiecie dróg-szok!!! Chciałbym mieć tak wpływową mamusię:) Czyli teraz pani Grabowska zaczyna pokazywać swoje prawdziwe oblicze panowanie-- wszystko dla siebie i rodziny a reszta niech się sama martwi:(
miś Data: 07 styczeń 2011, 16:45
Podobno zgłosiła do PROKURATURY.
mieszczuch Data: 07 styczeń 2011, 22:22
20 lat pierdzenia w stołek i utrudniania życia ludziom którzy na nich pracują,że to nie ma kary dla takich pasożytów.
xy Data: 08 styczeń 2011, 10:00
Znam co niektórych wyróżnionych i uważam,że te wyróżnienia to nie za szczególne osiągniecia lecz za staż pracy.Gratuluję odwagi wyróżnionym a na przyszłość proszę Was o więcej samokrytyki.
mieszkaniec Data: 08 styczeń 2011, 12:19
Ja pracuję 30 lat przy tablicy i takiego wyroznienia nie dostałem , a sekretarz czy wojt otrzymał . ludzie w jakim kraju my żyjemy!!!!!!!!!
Ewa Data: 08 styczeń 2011, 12:50
Zgłosiła do prokuratury? Ależ proszę bardzo. Ja nie mam żadnego zamiaru oskarżać Pani Grabowskiej o jakiekolwiek przekręty, mam jednak prawo do wyrażenia własnej opinii. Otóż w głowie mi się nie mieści, by zasiadając w Zarządzie Powiatu przyznać stypendium własnemu dziecku. Nawet jeśli na nie zasługuje. Moim zdaniem, bardzo niehonorowe posunięcie, świadczące o braku elementarnych zasad moralnych wśród samorządowców.
danuta Data: 09 styczeń 2011, 21:38
Sprawdziłam na bip powiat i wnioski składali do 30 pażdż To oznacza że przed wyborami Wynika z tego że nawet Starosta nie Był pewny swego Syn dorosły-prowadzi własną gospodarkę finansową Nie brała udziału w głosowaniu nad tą uchwałą Chcę w tym miejscu pogratulować Pani zdolności Syna i przeprosić za pochopną ocenę
LALA Data: 10 styczeń 2011, 11:27
WEŹ SIĘ DANKA WYPCHAJ. MAŁGOŚ CI TO PODYKTOWAŁA BO SAMA NIE JESTEŚ W STANIE WYCIĄGNĄĆ TAKICH WNIOSKÓW. A POZA TYM W POWIECIE MAMY TROCHĘ BARDZIEJ ZDOLNYCH MŁODYCH LUDZI NIŻ SYN PANI MAŁGOSI. ALE WTOPA MAŁGOŚ. WARTO BYŁO? CIEKAWE CZY ZA CZTERY LATA NIERUBSTWA ZNOWU CIEBIE WYBIORĄ? A CO ZROBIŁAŚ DLA GMINY PRZASNYSZ W ZESTAWIENIU Z INNYMI GMINAMI POWIATU PRZASNYSKIEGO. WSTYD TROCHĘ. NIE? ALE TOBIE OBCE JEST TO UCZUCIE.
autor Data: 10 styczeń 2011, 13:31
LALA pokaż mi tych zdolnych. Myślę że Piotrek zasłużył na to stypendium! A ty LALA nawet do pięt mu nie dosięgasz! Ludzie zazdroszczą a sami siedzą i nic nie robią, najlepiej z zasiłków żyć, a jak ktoś coś zdobył to zaraz go trzeba zmieszać z błotem bo po co ma mieć lepiej niż ja? czyż nie tak jest? banda nierobów która nic nie robi tylko oczernia ludzi na forum, bo tak najłatwiej nie trzeba się przedstawiać! Tchórze!
Data: 10 styczeń 2011, 14:55
niektórzy są może po prostu skromni i nie chwalą się wynikami, a jeszcze inni może nie wiedzieli o tych stypendiach.Zresztą uczelnie też dają.


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.18 s.