Czwartek, 21 marzec 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Nasz News: Czy pacjenci z Ostrołęki trafią do Przasnysza?
(07 listopad 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Fot. pixabay
Wypowiedzenie z pracy w ostrołęckim szpitalu złożyło już ponad 50 medyków. Brak personelu powoduje, że przyjęcia pacjentów zostały mocno ograniczone. Sytuacja ma się wyjaśnić po 15 listopada. Jeśli ostrołęcki personel medyczny nie doczeka się realizacji swoich postulatów, m.in. podwyżek – w przasnyskim szpitalu może zrobić się bardzo ciasno.

-  Na razie nie podejmowaliśmy żadnych skonkretyzowanych działań związanych z sytuacją w ostrołęckim szpitalu - mówi Jerzy Sadowski, dyrektor przasnyskiego szpitala. -  Ale jeśli będzie taka potrzeba, i pacjenci będą faktycznie do nas kierowani, to nie widzimy przeszkód.  Będziemy przyjmować, ale na razie nic takiego się nie dzieje. Z tego co wiem nie będzie to też żadne zorganizowane przewożenie pacjentów z Ostrołęki, ale przyjmowanie w miarę potrzeb. W tej chwili ostrołęcki szpital jedynie mocno ograniczył przyjmowanie pacjentów. Sytuacja ma się wyjaśnić w połowie miesiąca. Tak więc, jeśli  medycy z Ostrołęki nie dojdą do porozumienia ze swoimi szefami, to odsyłanie pacjentów zacznie się dopiero po 15 listopada.

Ostrołęccy lekarze protestują od września, domagają się głównie zmian w organizacji pracy i  podwyżek. Problem dotyczy oddziałów kardiologicznego, zakaźnego, neurologicznego, wewnętrznego, płucnego, kardiologi inwazyjnej, onkologicznego i ginekologicznego. System pracy został już omówiony, i wygląda na to, że  doszło w tej kwestii do porozumienia. Ale postulat dotyczący podwyżek nie został przyjęty. I - jeśli porozumienia nadal nie będzie, może zaistnieć konieczność przeniesienia pacjentów z Ostrołęki do sąsiednich szpitali - w Łomży, Ciechanowie, Makowie Mazowieckim i Przasnyszu.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
zryw Data: 07 listopad 2018, 21:10
Lekarze domagają się podwyżek? To teraz za prywatną 10 minutową wizytę zamiast 200 zł będą chcieli 400?  Myślę, że ludzie  w końcu nie wytrzymają i rozstrzygną te sprawy we własny sposób, bo jak dotąd każda władza boi się przeprowadzić reformę.
miara absurdu Data: 07 listopad 2018, 21:50
,,Na razie nie podejmowaliśmy żadnych skonkretyzowanych działań związanych z sytuacją w ostrołęckim szpitalu - mówi Jerzy Sadowski, dyrektor przasnyskiego szpitala. -  Ale jeśli będzie taka potrzeba, i pacjenci będą faktycznie do nas kierowani, to nie widzimy przeszkód.  Będziemy przyjmować..." ale dyro zapomniał o tym, że to chodzi o chorych, a nie o klientów hotelu
wwwwwwwwwwwwwww Data: 08 listopad 2018, 06:07
To niech lekarze z Ostrołęki przyjdą pracowac do Przasnysza tu też brak dobrych specjalistów .
Bbs Data: 08 listopad 2018, 09:53
W Przasnyszu to jest prawdziwy Szpital a nie jakiś pseudo jak w Ostrolece.
pacjent Data: 08 listopad 2018, 09:53
Po co jest dyrektor? żeby brać wynagrodzenie - czy zatrudniać lekarzy specjalistów oraz nadzorować funkcjonowanie szpitala.
ra Data: 08 listopad 2018, 12:51
Po co do Przasnysz przecież tu tylko wielki budynek i nic więcej bo lekarzy brak. Jedzenie marne
Bbs Data: 09 listopad 2018, 09:01
Budynek duży lekarze wspaniali . A posiłki znakomite.
pacjent Data: 09 listopad 2018, 22:18
służbę zdrowia trzeba sprywatyzować i zakończą się strajki i płacenie składek.
abc Data: 13 listopad 2018, 06:42
Dzięki  lekarzom  z  oddziału  kardiologicznego  w  Ostrołęce ,  mój  ojciec  żyje ,  Przasnysz  tak  go  leczył  że  dawno  już    ziemię  by  gryzł ,  więc  za  takie leczenie  należy  tym  lekarzom  z  Ostrołęki  słuszna  podwyżka -
aaaa Data: 14 listopad 2018, 19:07
Prywatnie  nie ma kolejek do specjalist ow a na NFZ to 10miesi ecy Tak s a obci azeni
Data: 14 listopad 2018, 19:08
i tak duzo zarabiaja
aaaa Data: 14 listopad 2018, 19:10
Prywatnie  nie ma kolejek do specjalist ow a na NFZ to 10miesi ecy Tak s a obci azeni


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.04 s.