Czwartek, 21 marzec 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Ponad milionowe dofinansowanie trafi na teren gminy Jednorożec
(07 listopad 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Gmina Jednorożec i Gminna Biblioteka Publiczna w Jednorożcu znalazła się wśród niewielu beneficjentów województwa mazowieckiego na liście rankingowej operacji zakwalifikowanych do współfinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 na operacje typu:

 • „Kształtowanie przestrzeni publicznej” na zadanie inwestycyjne pn. „Zagospodarowanie placu publicznego w obrębie ulic Odrodzenia, Wincentego Witosa i Osiedlowej w miejscowości Jednorożec”
 • „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” na zadania inwestycyjne pn.:

  „Przebudowa i rozbudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w celu utworzenia świetlicy wiejskiej w miejscowości Olszewka, gmina Jednorożec”,
  oraz
  „Przebudowa i rozbudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w celu utworzenia świetlicy wiejskiej w miejscowości Żelazna Rządowa, gmina Jednorożec”.

  W wyniku realizacji ww. operacji kolejne dwie miejscowości w gminie zyskają miejsce do integracji społecznej, realizacji inicjatyw społecznych, miejsce do rekreacji i odpoczynku.
  Teren przed Urzędem Gminy w Jednorożcu i Bankiem Spółdzielczym również otrzyma nową nawierzchnię, parkingi, chodniki i zieleń.

  Wszystko to możliwe będzie dzięki pozyskaniu środków unijnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  ******
  Gminna Biblioteka Publiczna w Jednorożcu wnioskowała o przebudowę i rozbudowę budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w celu utworzenia świetlicy wiejskiej w miejscowości Olszewka. Na ten cel otrzyma kwotę 500 000 zł dofinansowania.

  Gmina Jednorożec wnioskowała o
  - przebudowę budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w celu utworzenia świetlicy wiejskiej w miejscowości Żelazna Rządowa. Na ten cel otrzyma kwotę 444 230 zł dofinansowania.  

  - zagospodarowanie placu publicznego w obrębie ulic Odrodzenia, Wincentego Witosa i Osiedlowej w miejscowości Jednorożec. Na ten cel otrzyma kwotę 388 123 zł dofinansowania.  
 • skrót wiadomości
   
  Treść opinii:
  Autor:
  Kod z obrazka:
  1324 Data: 07 listopad 2018, 10:11
  Jak widać poprzednie władze nie były bezczynne. Czekamy co załatwią nowe.
  OSP Data: 07 listopad 2018, 12:10
  Brawa dla byłego już wójta Krzysztofa Stancel za pozyskanie takich funduszy :)
  ja Data: 07 listopad 2018, 15:40
  Wszystko zasługa Pana Stancela :)
  Obserwator Data: 07 listopad 2018, 18:03
  Oby tylko nowa władza która jeszcze nie urzęduje, nie przypisała sobie tego  
  Mania Data: 07 listopad 2018, 19:26
  Brawo Stancel niech  wstydzą się Ci którzy rozwieszali lub roznosili o zerowym pozyskaniu fuduszu a szególnie jedna radna pani L która wrszła do nowej rady .
  Zurek Data: 07 listopad 2018, 19:47
  Do Obserwatora. Idąc tokiem postępowania Wójta Stancela, nowa władza tak właśnie powinna zrobić. On bez żadnych skrupułów przypisywal sobie dokonania poprzednika.
  obserwator Data: 07 listopad 2018, 21:41
  Ważne ,kto postawi kropkę nad i....:)
  Obserwator1 Data: 08 listopad 2018, 04:26
  Szkoda ze Wójt Stancel nie zrobił tez tabelek o realizowanych projektach i nie porozwieszał na cmentarzach 1 listopada, no chyba ze uszanował ludzi w ten dzień zadumy w przeciwieństwie do tryiufmalnej konkurencji ;D
  Mieszkaniec Data: 08 listopad 2018, 07:19
  Takie są prawa demokracji.Nie mniej szacun dla poprzedniego wójta i reszty pracowników, którzy potrafili tego dopiąć.Moze ich nowy wójt nie wymieni za nieudolnosc   /jak  ich oceniał /.
  Mieszkanka Jedn Data: 08 listopad 2018, 09:28
  Ironia losu płata figle.Jednak Wielki Szacun dla wójta Stanęła i reszty pracowników którzy potrafili to zdziałać.Pokazali że jak jest możliwość to się da. Może przyszły p.wojt będzie łaskawy i nie zwolni.Choć trzeba miejsca zrobić dla swoich krzykaczy którzy zapracowali .
  bkw Data: 08 listopad 2018, 18:24
  Całą kadencję żeście się chwalili czyimyś ośągnięciami to teraz następca też może ......ha ha ha
  Ziomek Data: 09 listopad 2018, 11:04
  Nie chodzi kto i co , chodzi o efekt końcowy.obecny Wójt jak i następca też nie pracuję solo ,a ubliżanie pracownikom ,że są nieudolni jest brakiem honoru, gdyż teraz ci sami ludzie będą dla niego pracować...jeśli będzie miejsce...i będzie ich wykorzystywać dla swojej chluby .


  ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
   
   
    strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

  ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.04 s.