Niedziela, 20 kwiecień 2014
Pogoda na dziś:
temp. 14 °C
temp. odcz. 13 °C
wiatr 11 km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
 
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,19 zł
(-0,24%)
3,02 zł
(-0,46%)
5,09 zł
(-0,32%)
 
 

Groby Pańskie w przasnyskich kościołach (ZDJĘCIA) (20 kwiecień 2014)

Boży Grób to miejsce, gdzie wystawia się Najświętszy Sakrament na zakończenie liturgii w Wielki Piątek. Symbolizuje ona grób Chrystusa. W centrum umieszcza się figurę zmarłego Jezusa oraz monstrancję z Najświętszym Sakramentem okrytą przezroczystym welonem, na pamiątkę całunu, w który owinięto Jezusa w grobie.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Święcenie pokarmów w przasnyskich parafiach (ZDJĘCIA) (20 kwiecień 2014)

Wielka Sobota to ostatni dzień Triduum Paschalnego poprzedzający święto Zmartwychwstania Chrystusa. Tradycyjnie w tym dniu błogosławi się pokarmy na stół wielkanocny.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Strażackie Wielkopostne Zamyślenia w Zielonej (19 kwiecień 2014)

W V Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15:00 w kościele parafialnym w Zielonej (dekanat przasnyski) zebrali się strażacy z okolicznych jednostek OSP, aby przeżyć IV Strażackie Wielkopostne Zamyślenia.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Podróż historyczno-wojskowa (19 kwiecień 2014)

Zgodnie z programem szkolenia  w dniu 9 kwietnia 2014 roku odbyła się podróż wojskowo-historyczna dla batalionu Walki Elektronicznej 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu nt.:  Pamięci nie da się zgładzić. Zbrodnia katyńska na Polskich Oficerach”.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)W SOBOTĘ Z KORONĄ OSTROŁĘKA (19 kwiecień 2014)

W przedświąteczną sobotę piłkarze MKS Przasnysz podejmą na własnym stadionie drużynę KORONY Ostrołęka. Dobra passa naszej drużyny i kiepskie wyniki jakie osiągają rywale (siedem kolejnych porażek) sprawiają, że nasi piłkarze są zdecydowanym faworytem tego meczu. Dodając do tego świąteczną atmosferę i zapowiadaną słoneczną pogodę piłkarze MKS liczą na wypełnione trybuny stadionu.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Bankowo ekologiczni (19 kwiecień 2014)

W słoneczne sobotnie przedpołudnie 5 kwietnia  do leśnictwa Przejmy zjechali się wszyscy chętni pracownicy Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie. W sadzeniu lasu uczestniczyło 70 osób. Udało się posadzić 7 tys. sadzonek sosny na powierzchni 0,70 hektara.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Tymczasowy areszt za znęcanie nad rodziną (19 kwiecień 2014)

Trzy najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie 53 letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, który od kilku lat znęcał się nad rodziną. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)MojeChorzele.pl: Merida Mazovia MTB Maraton w Chorzelach (19 kwiecień 2014)

Serdecznie zapraszamy do udziału w 10 sezonie największego cyklu maratonów rowerowych. Maraton odbywa się w ramach projektu Stolica Kultury Mazowsza 2014, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski i Powiat Przasnyski.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)„Bezpiecznie na wsi – nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu!” (19 kwiecień 2014)

KRUS PT w Przasnyszu przeprowadziła finał I etapu IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci "Bezpiecznie na wsi - nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu!" na etapie Placówki Terenowej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Spotkanie z twórcą ludowym i warsztaty bibułkarskie (18 kwiecień 2014)

W Bibliotece Gminnej w Bogatem zorganizowano trzy spotkania z twórcą ludowym połączone z warsztatami bibułkarskimi.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Rekrutacja do projektu "Aktywizacja społeczno - zawodowa szansą na usamodzielnienie" (18 kwiecień 2014)

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu prowadzi  rekrutację uczestników do udziału w kolejnej edycji projektu systemowego "Aktywizacja społeczno – zawodowa szansą na usamodzielnienie”. Nabór trwa do dnia 30 kwietnia  2014 r. Rekrutacja zostanie przeprowadzona przez eksperta zewnętrznego, socjologa, pracownika SGH, opiekuna merytorycznego projektu.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)„Spotkania w bibliotece” (18 kwiecień 2014)

W dniach 10-15 kwietnia 2014r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bogatem zorganizowano cykl zajęć pn. „Spotkania w bibliotece” dla dzieci w wieku 7-11 lat.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)MojeChorzele.pl: Chorzelskie spotkania z Teatrem (18 kwiecień 2014)

Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele serdecznie zaprasza 26 kwietnia o godz.18.00 do Hali Sportowej w Chorzelach na Spektakl Teatralny "ZAZDROŚĆ". Wstęp wolny.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0) Konkurs Matma jest mega! (18 kwiecień 2014)

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych zaprasza do udziału w Konkursie „Matma jest mega”, organizowanego w ramach projektu „MegaMatma uczy w bibliotece”. Znajdź matematykę w swoim otoczeniu i przedstaw ją w formie multimedialnej.

+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Czernice Borowe: Segregacja odpadów (18 kwiecień 2014)

Gmina Czernice Borowe w 2013 roku osiągnęła niski poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia odpadów segregowanych. Wynika to z tego, że mała ilość mieszkańców gminy dokonuje segregacji odpadów. Przepisy ustawy nakładają na gminę uzyskanie odpowiedniego poziomu odzysku papieru, szkła, plastiku, metali i frakcji biodegradowalnych z odpadów komunalnych. W przypadku nie uzyskania tego poziomu Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska nałoży na gminę karę pieniężną, która podwyższy koszty odbioru odpadów, co w konsekwencji wpłynie na wzrost opłat dla mieszkańców.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Logopedyczny Punkt Konsultacyjny (18 kwiecień 2014)

16 kwietnia 2014 r. odbyło się kolejne spotkanie w Logopedycznym Punkcie Konsultacyjnym, uruchomionym w Filii nr 2 dla Dzieci i Młodzieży z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej i Poradni Logopedyczno-Pedagogicznej w Przasnyszu.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)KIERMASZ WIELKANOCNY (18 kwiecień 2014)

W dniu 15 kwietnia 2014 r. w "Małej Jedynce" zorganizowana została druga akcja charytatywna na rzecz poszkodowanych w wypadku – ciężko poparzonych dzieci – Laury i Michała. Na kiermaszu wielkanocnym można było kupić ozdoby, karty związane ze świętami oraz ciasta, które przygotowali uczniowie klas II wraz z rodzicami.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Fundacja Przasnyska. Społecznicy szkolą się z rachunkowości (18 kwiecień 2014)

W Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej rozpoczęły się szkolenia formalno-rachunkowe dla liderek i liderów przasnyskich organizacji pozarządowych. Przez trzy soboty od 12 kwietnia do 10 maja społecznicy nauczą się jak odnaleźć się w gąszczu przepisów, które często blokują działania małych stowarzyszeń i fundacji. Warsztaty prowadzi trener z największego w Polsce portalu dla organizacji pozarządowych ngo.pl
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)V edycja Mazowieckiego Konkursu Wiedzy z zakresu BHP i ekologii w rolnictwie dla rolników i sołtysów (17 kwiecień 2014)

Organizatorem Konkursu jest Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawie. Konkurs przebiega we współorganizacji m.in. jednostek samorządu terytorialnego województwa mazowieckiego i ma na celu promocję bezpieczeństwa pracy na roli oraz zmniejszanie skutków degradacji środowiska naturalnego spowodowanego działalnością rolniczą.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Wielkanoc 2014 (17 kwiecień 2014)

Zbliżają się Święta Wielkanocne, a wraz z tym zwiększa się ruch pojazdów i pieszych na drogach, co może sprzyjać powstawaniu wypadków i kolizji drogowych. Aby jak najskuteczniej zadbać o bezpieczeństwo osób podróżujących po mazowieckich drogach, mazowieccy policjanci rozpoczynają od dnia 18 do 21 kwietnia działania kontrolno-prewencyjne „Wielkanoc 2014”.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)


[ 1 ] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.25 s.