Niedziela, 04 październik 2015
Pogoda na dziś:
temp. 13 °C
temp. odcz. 12 °C
wiatr 10 km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

Juwenalia w LO im. KEN w Przasnyszu (ZDJĘCIA) (04 październik 2015)

1 października odbyły się Juwenalia dla pierwszoklasistów LO im. KEN w Przasnyszu.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Dziś zbiórka pieniędzy na leczenie Oliwki (03 październik 2015)

Dziś po Mszach Św. przy kościele farnym będą zbierane datki na leczenie Oliwki Nowickiej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Przasnysz w obiektywie (03 październik 2015)

Miejska Biblioteka Publiczna zwraca się do mieszkańców z prośbą o udostępnienie fotografii przedstawiających dawny Przasnysz. Zdjęcia posłużą nam do zorganizowania w bibliotece wystawy „Przasnysz na przełomie tysiącleci", gdzie zestawimy zdjęcia sprzed kilkunastu, kilkudziesięciu lat z obecnym wizerunkiem tych samych miejsc.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Dzień głośnego czytania w KENie (03 październik 2015)

29 września b.r. Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Przasnyszu promowało głośne czytanie! W szkolnym radiowęźle, zamiast muzyki, można było usłyszeć głosy uczniów i nauczycieli, interpretujących wybrane przez siebie teksty o bardzo różnym charakterze.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)MojeChorzele.pl: Zespół „Kalina” wzmacnia siły z chorzelskim bankiem (03 październik 2015)

Kurpiowski zespół folklorystyczny „Kalina” z gminy Chorzele właśnie pozyskał nowego członka. A raczej członkinię. Co prawda nie będzie ona częstym gościem na próbach zespołu, ale kogoś takiego w składzie zawsze dobrze mieć. Nową twarzą „Kaliny” została prezes chorzelskiego Banku Spółdzielczego Aleksandra Wiśnicka.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Ogólnopolski konkurs literacki i plastyczny (03 październik 2015)

Stowarzyszenie Miłośników Kultury „Krasne” i Gminna Biblioteka Publiczna w Krasnem ogłaszają ogólnopolski konkurs literacki im. Tadeusza Załęskiego pn.: "…nazwijcie Miłość moim imieniem" oraz konkurs plastyczny pn. "Mazowieckie pejzaże".
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Dzień chłopaka w „Dwójce” (02 październik 2015)

W środę, 30 września w szkole podstawowej nr 2 w Przasnyszu odbyła się szkolna dyskoteka zorganizowana okazji Dnia chłopaka. W jej trakcie dziewczyny z samorządu szkolnego przygotowały konkurencje dla swoich kolegów.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Prezentacje Chopinowskie w Przasnyszu (02 październik 2015)

Rusza kolejna edycja Prezentacji Chopinowskich – wyjątkowego projektu związanego z XVII Międzynarodowym Konkursem Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Podczas koncertów na Mazowszu wystąpią wybitni młodzi pianiści, którzy zakwalifikowali się do tegorocznego Konkursu Chopinowskiego.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)UWAGA wkrótce utrudnienia w ruchu drogowym na terenie miasta (02 październik 2015)

W związku z organizacją zawodów sportowych pod nazwą KORONA ZIEMI PRZASNYSKIEJ w dniu 04.10.2015 r. na terenie miasta i gminy PRZASNYSZ nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty (02 październik 2015)

We wtorek, 29 września, odbył się finał gminnego konkursu ekologicznego pn. „Środowisko przyrodnicze w Gminie Przasnysz”, który został zrealizowany dzięki współpracy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Znamy już nazwiska zwycięzców indywidualnych i nazwy najlepszych szkół.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Podróż edukacyjna Kenijczyków (02 październik 2015)

30 września pięćdziesięciu Kenijczyków  wyruszyło w niezwykłą podróż edukacyjną. Obejrzeliśmy - kilka dni po premierze - film Mirosława Krzyszkowskiego pt. Pilecki, który zwyciężył w  plebiscycie Wydarzenie Historyczne Roku 2014.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)UWAGA ! Będzie zamknięta ulica Przechodnia w Przasnyszu (02 październik 2015)

Ogłoszenie Urzędu Miasta o zamknięciu dla ruchu pieszego ulicy Przechodniej w Przasnyszu
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Przasnyscy kryminalni zabezpieczyli 240 gram suszu konopi indyjskich (01 październik 2015)

Dnia 29 września br. przasnyscy kryminalni zatrzymali 23-letniego mężczyznę, u którego podczas przeszukania zabezpieczyli ponad 240 gram suszu roślinnego konopi indyjskich.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Weź udział w Narodowej Loterii Paragonowej (01 październik 2015)

Samochody Opel Insignia i Astra oraz nowoczesne laptopy i ipady czekają na uczestników pierwszej w Polsce loterii paragonowej, która ruszyła 1 października 2015 r. Najnowsza akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów zachęca Polaków do wydawania i brania paragonów fiskalnych oraz ma im uświadomić, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym. Aby wziąć udział w loterii, wystarczy mieć ukończone 18 lat i  paragon fiskalny na minimum 10 zł oraz zarejestrować go na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Międzynarodowa Konferencja Naukowa w Przasnyszu (01 październik 2015)

Wyższa Szkoła Języków Obcych w Przasnyszu organizuje „Międzynarodową Konferencję Naukową pt.: „Przekraczanie granic w języku, literaturze i kulturze”, która odbędzie się w 10 października 2015 r. w Przasnyszu.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Przasnyski Plener Malarski im. Stanisława Ostoi-Kotkowskiego (01 październik 2015)

W dniach 4-6 października (niedziela-poniedziałek-wtorek) odbędzie się Przasnyski Plener Malarski im. Stanisława Ostoi-Kotkowskiego pod hasłem "Tu zaszła zmiana", organizowany przez Muzeum Historyczne.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Lekcja edukacyjna na przasnyskich działkach (ZDJĘCIA) (01 październik 2015)

W szkole podstawowej nr 2 w Przasnyszu nauczyciele stawiają na edukację poprzez doświadczenie i dlatego też klasa III b wraz z wychowawczynią Małgorzatą Olszewską  wybrała się na przasnyskie ogrody działkowe.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Pożegnanie byłej dyrektorki szkoły w Węgrze (01 październik 2015)

Grażyna Lipska przez wiele lat, a dokładnie przez 23 lata była dyrektorką szkoły podstawowej w Węgrze. Można powiedzieć, że była matką kilku pokoleń.  Sytuacja, a dokładniej podjęcie decyzji przez wójta gminy Czernice Borowe, Wojciecha Brzezińskiego oraz rady gminy o zamknięciu szkoły zmusiła do odejścia jej na emeryturę.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Ławnicy na 2016 – 2019 (01 październik 2015)

Wraz z końcem roku upływa kadencja dotychczasowych ławników w sądach rejonowych i okręgowych, którzy byli wybierani na kadencję 2012 – 2015. Do końca października gminy muszą wybrać nowych ławników i dlatego też na sesjach gminnych obecnie odbywają się tajne głosowania.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Pomóżmy im mieć wodę w domu. (30 wrzesień 2015)

Jadąc drogą na Ostrołękę, za lasem w miejscowości Wyrąb Karwacki znajduje się drewniana chatka obita papą. Mieszka w niej wspaniała rodzina, kochająca mama z brzuszkiem, w którym jest kolejny członek rodziny, ojciec oraz Emil, Dominika, Wioleta, Justyna, Dominik, Joanna oraz Wiktoria, Hubert i mała Gabrysia.
+ czytaj dalej + wasze opinie (18)


[ 1 ] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.06 s.