Piątek, 30 wrzesień 2016
Pogoda na dziś:
temp. 15 °C
temp. odcz. 15 °C
wiatr 5 km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

Autobus energetyczny odwiedzi Przasnysz (29 wrzesień 2016)

5 października Przasnysz odwiedzi Autobus Energetyczny, czyli mobilne centrum edukacyjno-informacyjne przeciwdziałania zmianom klimatu. Organizatorem kampanii jest Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. (KAPE S.A.), która pozyskała na ten cel środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Patronat honorowy nad projektem sprawuje Ministerstwo Gospodarki i Ministerstwo Środowiska.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Krzynowłoga Mała: Dzień Przedszkolaka w Romanach-Seborach (29 wrzesień 2016)

W środę, 21 września, w przedszkolu w Romanach-Seborach po raz pierwszy obchodzono Dzień Przedszkolaka. Tego dnia dzieciaki uczęszczające do oddziału przedszkolnego działającego w tutejszej szkole podstawowej miały swoje święto.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Złote Gody w Czernicach Borowych (29 wrzesień 2016)

„Nie wystarczy pokochać,
trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce
i przenieść ją przez całe życie…”

Konstanty Ildefons Gałczyński

Przeżyli razem 50 lat, dziś zostali odznaczeni medalem prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Na medale zasługują bohaterowie, także Ci, którzy wykazują odwagę i waleczne serce w życiu codziennym. Takie medale otrzymali jubilaci "Złotych Godów", które w Gminie Czernice Borowe obchodzono w dniu 27 września 2016r.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Nabór wniosków do „STATUETKI JEDNOROŻCA” 2016. (29 wrzesień 2016)

Wójt Gminy Jednorożec zaprasza do zgłaszania kandydatów do otrzymania "Statuetki Jednorożca 2016".
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)MOJA MAŁA OJCZYZNA NA ROWERZE 2016/2017 - POŻEGNANIE LATA (28 wrzesień 2016)

fot.: Anna Wątkowska
Uczniowie i nauczyciele ZSP w Przasnyszu kontynuują w bieżącym roku szkolnym akcję „MOJA MAŁA OJCZYZNA NA ROWERZE”.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Interwencje Straży Pożarnej od 21 do 27 września 2016 r. (ZDJĘCIA) (28 wrzesień 2016)

fot. KP PSP Przasnysz
Przedstawiamy zdarzenia zgłoszone do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu. Przeczytaj co wydarzyło się w tym czasie.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Sprawcy pobicia 46 latka zatrzymani (27 wrzesień 2016)

Przasnyscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w Mchowie pobili 46-latka. Za ten czyn grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.
+ czytaj dalej + wasze opinie (5)Z OSTATNIEJ CHWILI: Zderzenie osobówki z karetką (ZDJĘCIA) - AKTUALIZACJA (27 wrzesień 2016)

We wtorek około godziny 16:26 w miejscowości Helenów gm. Krasne na skrzyżowaniu Wężewo- Helenów doszło do wypadku drogowego. Na skutek odniesionych obrażeń zmarła pasażerka samochodu osobowego.

+ czytaj dalej + wasze opinie (15)Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza (27 wrzesień 2016)

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej wznawia działalność w roku 2016/2017
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)"Kultura na Widoku" w Bibliotece Pedagogicznej (27 wrzesień 2016)

Biblioteka Pedagogiczna w Przasnyszu dołączyła do multimedialnego projektu Kultura na Widoku i wywiesiła w swoim lokalu plakaty, z których za pomocą linków i kodów QR można bezpłatnie albo w promocyjnej cenie (do 10 zł) pobrać utwory do oglądania, czytania i słuchania.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Stypendia dla zdolnych studentów z powiatu przasnyskiego (27 wrzesień 2016)

W tym roku ruszyła X edycja stypendiów dla studentów najzdolniejszych na rok akademicki 2016/2017. Stypendia starosty przasnyskiego dla najzdolniejszych studentów przyznawane są za wybitne osiągnięcia w różnych sferach działalności edukacyjnej dla szczególnie uzdolnionych studentów zamieszkałych na terenie Powiatu Przasnyskiego.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO NA ULICACH MIAST ŚWIATA (26 wrzesień 2016)

Już jutro na ulicach wielu miast świata w godzinie miłosierdzia odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Również w naszym mieście odbędzie się wspólna modlitwa mieszkańców.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)KPP: UWAŻAJCIE NA DOMOKRĄŻCÓW (26 wrzesień 2016)

Złodzieje, domokrążcy sięgają do różnych pokrętnych sposobów, by wejść do naszych domów. Przedstawiają się za urzędników, inkasentów, pomoc społeczną czy też sprzedawców obwoźnych, oferujących atrakcyjne towary lub osoby zbierające używaną odzież. Na ofiary wybierają najczęściej starsze samotnie mieszkające osoby, które w dobrej wierze pozwalają na wejście do domu.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)W Przasnyszu i Chorzelach, podczas kontroli ujawniono marihuanę. (26 wrzesień 2016)

W piątkową noc (23.09.br) przasnyscy policjanci przy kierującym samochodem m-ki Volvo znaleźli 2,23 gramową torebkę z marihuaną. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Śmiertelny wypadek w Krzynowłodze Małej (ZDJĘCIA) (26 wrzesień 2016)

fot. OSP Chorzele
W sobotę 24.09.2016r na skrzyżowaniu  ulic  Janowskiej  i Mławskiej w  Krzynowłodze Małej doszło do wypadku drogowego. Nie żyje 7 letnie dziecko.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Przasnyski lekarz wicemistrzem Polski w Igrzyskach Lekarskich (26 wrzesień 2016)

Sukcesem zakończył się start ginekologa Michała Jaszczura w rozgrywanych lekkoatletycznych w Zakopanem. Odbyły się one podczas XIV Igrzyskach Lekarskich w dniach 14-18 września 2016 roku.
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)Czernice Borowe: Wizyta studyjna (26 wrzesień 2016)

Czernickie Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie realizuje w okresie od 1.07.2016r. do 23.12.2016r. projekt pt.,,Cudze chwalicie swego nie znacie sami nie wiecie co posiadacie” Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego zadanie publiczne  w obszarze,,Kultura sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego” zadanie 14: Upowszechnienie produktów  tradycyjnych i regionalnych.
+ czytaj dalej + wasze opinie (7)Tylko na ePrzasnysz.pl: Partnerstwo z gminami (25 wrzesień 2016)

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Przasnyskiego radni podjęli uchwały dotyczące partnerstwa z gminami powiatu, a także udzielenia pomocy finansowej na budowę dróg i ulic w gminie Przasnysz, Krasne, Krzynowłoga Mała, Jednorożec oraz Chorzele. W ten sposób gminy łatwiej uzyskają środki od Wojewody rządowe dotacje na budowę dróg lokalnych.
+ czytaj dalej + wasze opinie (4)Tylko na ePrzasnysz.pl: Mistrzostwa Przasnysza w biegach przełajowych (ZDJĘCIA) (25 wrzesień 2016)

22 września, w czwartkowe południe uczniowie z przasnyskich szkół podstawowych wzięli udział w rozpoczęciu nowego sportowego roku szkolnego. Tradycyjnie dwunastka najlepszych sportowców wytypowanych przez szkoły wzięła udział w biegach przełajowych.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ - zaproszenie (25 wrzesień 2016)

Młodzieżowa Rada Miasta Przasnysz serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału lub kibicowania na TURNIEJU PIŁKI HALOWEJ !
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)


[ 1 ] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.05 s.