Sobota, 20 grudzień 2014
Pogoda na dziś:
temp. 1 °C
temp. odcz. -4 °C
wiatr 18 km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,25 zł
(+0,83%)
3,46 zł
(+2,81%)
5,41 zł
(+2,18%)
 
 

Można sobie tylko popatrzeć... (19 grudzień 2014)

Mieszkańcy Nasielska, Ciechanowa, Mławy mogą zobaczyć mknące z Warszawy do Trójmiasta pendolino. Ale to wszystko...
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Adwent u Niepokalanej (19 grudzień 2014)

Bp Piotr Libera i bp Roman Marcinkowski przewodniczyli uroczystościom w czasie obchodów oktawy Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w sanktuarium maryjnym w Przasnyszu.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Konkurs świąteczny dla mieszkańców gminy Przasnysz (19 grudzień 2014)

Wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska ogłasza konkurs na najlepszy wystrój świąteczny posesji znajdującej się na terenie gminy Przasnysz. To pierwszy taki konkurs w historii gminy, mamy jednak nadzieję, że mieszkańcy licznie odpowiedzą na nasz apel i zechcą wziąć udział w projektowanej zabawie.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Informacja o systemie wywozu odpadów (19 grudzień 2014)

Przedstawiamy informację Urzędu Gminy Przasnysz o rozstrzygnięciu przetargu na wywóz nieczystości stałych z terenu gminy i rozwożenia nowych pojemników na śmieci dla mieszkańców indywidualnych.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Jesienne wyprawy uczniów po… przyszłość (19 grudzień 2014)

W listopadzie i grudniu wszystkie gimnazja z terenu gminy Przasnysz urządzały swoim uczniom wycieczki po wiedzę i przyszłość. A wszystko to dzięki dofinansowaniu z projektu „Moja przyszłość” dofinansowanemu ze środków unijnych. Stąd młodzież mogła wyjechać bezpłatnie m.in. do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie czy olsztyńskich instytucji kulturalnych i naukowych.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Wycieczka do Ameryki (19 grudzień 2014)

W grudniu uczniowie I i II Technika masażysty z Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu wraz z opiekunami Panią Ewą Dymczyk i Panią Dorotą Lekowską zorganizowali wyjazd do Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w Ameryce. Ośrodek położony jest na skraju dużego, 200-letniego kompleksu leśnego o mikroklimacie korzystnym dla dróg oddechowych. Przed wojną znajdował się tu ośrodek leczenia gruźlicy.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)HISTORIA Z UW (19 grudzień 2014)

W dniu 12 grudnia b.r. w auli Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu odbyły się wykłady, którymi zainaugurowano tegoroczne zajęcia w ramach projektu współpracy z Instytutem Historii Uniwersytetu Warszawskiego „Uniwersytet w pigułce” (projekt jest realizowany od 2013r.).
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Uroczystość wręczenia Medali Stanisława Ostoi-Kotkowskiego i promocja „Rocznika Przasnyskiego” (19 grudzień 2014)

Dnia 14.12.2014r. w Klubie Otwartego Umysłu MDK odbyła się uroczystość wręczenia Medali Stanisława Ostoi – Kotkowskiego oraz promocja książki pt. „Rocznik Przasnyski”. Organizatorami wydarzenia kulturalnego byli: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej, Miejski Dom Kultury oraz Muzeum Historyczne w Przasnyszu.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)KOLEJNE ETAPY WSPÓŁPRACY Z UNIWERSYTETEM MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU (19 grudzień 2014)

W listopadzie i grudniu 2014 r. miały miejsce kolejne przedsięwzięcia w ramach współpracy przasnyskiego LO z toruńskim uniwersytetem.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Wycieczka do Olsztyna (19 grudzień 2014)

W dniu 04.12.2014 grupa uczniów Publicznego Gimnazjum w Bogatem uczestniczących w projekcie  Województwa Mazowieckiego pn. "Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe - "Moja przyszłość"  współfinansowanym  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego wybrała się na wycieczkę do Olsztyna.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Ewa Bożena Mielnicka: „Nie jestem i nigdy nie będę skandalistką” (WYWIAD VIDEO) (19 grudzień 2014)

O spełnianiu marzeń, długiej drodze do korony Miss Polski i planach związanych z Miss World oraz „rozbieranych” sesjach zdjęciowych rozmawialiśmy z Ewą Bożeną Mielnicką, Miss Polski 2014.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Uczestnik Marszu z 13 grudnia o współczesnej Polsce (19 grudzień 2014)

W sieci popularność bije nagranie z ostatniego Marszu w obronie wolności zorganizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość. Dziennikarz portalu Onet podszedł do 78-letniego uczestnika marszu i wysłuchał napisanego przez niego wiersza.

Zobacz co powiedział były polski żołnierz.
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)ZIMOWA OPOWIEŚĆ (19 grudzień 2014)

W środę 17 grudnia kolejny raz Miejskie Przedszkole nr 1 odwiedził teatrzyk ,,żywego aktora" - studio artystyczne Magik z Białegostoku.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Bożonarodzeniowy "biznes" - kradzież świerków (19 grudzień 2014)

Czas przygotowań do Bożego Narodzenia niesie dużo pozytywnych emocji. Z radością oczekujemy na te szczególne dni w roku. Niestety, jest on też "okazją", której nie przegapią amatorzy niecnych występków, np. kradzieży drzewek świerku.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2014 (19 grudzień 2014)

Tegoroczna gala wręczenia nagród dla najlepszego ucznia w roku szkolnym 2013/2014 odbyła się 3. grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej. Stypendiami Prezesa Rady Ministrów wyróżniono 44 uczniów z terenu podległego Delegaturze Kuratorium Oświaty w Ostrołęce. Wśród nich znalazł się uczeń klasy II A LO Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach –MARIUSZ LEŚNIKOWSKI.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Przypominamy! Obowiązkowe odblaski dla pieszych (19 grudzień 2014)

31 sierpnia weszła w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Od tego dnia każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych. Dotychczas taki obowiązek dotyczył tylko dzieci poniżej 15. roku życia.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Przasnysza (19 grudzień 2014)

W dniu 13.12.2014 roku w sali sportowej przy ul. Sadowej odbył się turniej halowej piłki nożnej o puchar Burmistrza Przasnysza. Organizatorem turnieju był Miejski Klub Sportowy w Przasnyszu. Do udziału w rozgrywkach zgłosiło się 11 drużyn z Przasnysza i okolic, które rozgrywały swoje mecze od godz. 09.00 do 15.00.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)"Magia Świąt 2014" w konkursie graficznym (18 grudzień 2014)

Już po raz drugi z rzędu Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki i NASK zorganizowały dla uczniów-uczestników ogólnopolskiego programu IT-Szkoła konkurs graficzny "Magia Świąt 2014".
Uczestniczyło w nim 1722 uczniów z całej Polski jak również 4 uczniów przasnyszkiego LO im. KEN pod koordynacją nauczyciela informatyki Dariusz Wojtali.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU nr 1. (18 grudzień 2014)

,,Przychodzi Mikołaj w ten magiczny dzień.
Każde dziecko go rozpozna
dziś prezenty wszystkim rozda"
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Wigilia szkolna w Rostkowie (18 grudzień 2014)

W Szkole Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Rostkowie odbyła się Wigilia. Dla nas Polaków Boże Narodzenie i poprzedzająca je Wigilia, to najpiękniejszy i najbardziej rodzinny czas.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)


[ 1 ] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.29 s.