Środa, 04 maj 2016
Pogoda na dziś:
temp. 16 °C
temp. odcz. 17 °C
wiatr 10 km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

Policjanci podsumowali długi majowy weekend (04 maj 2016)

Podczas Długiego Majowego Weekendu jak co roku przasnyscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wypoczywających. Od piątku do środy na drogach powiatu przasnyskiego skontrolowali 625 kierujących.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Matura 2016 – egzamin z języka polskiego (04 maj 2016)

W środę, czyli 4 maja uczniowie klas maturalnych przystąpili do najważniejszego egzaminu w swoim życiu, czyli do egzaminu maturalnego. Pierwszy dzień to egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. O godzinie 9 rano 187 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej przystąpiło do egzaminu pisemnego. Rano zapytani jakie jest ich samopoczucie twierdzili, że się boją pracy nad tekstem.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)SP2: Flaga Polski z serduszek (04 maj 2016)

W związku z 225 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dniem Flagi uczniowie ze szkoły podstawowej nr 2 w Przasnyszu im. Henryka Sienkiewicza postanowili wraz z gronem pedagogicznym na dolnym szkolnym korytarzu, a dokładniej na jednej ze ścian stworzyć własna flagę Polski.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)SP1: Pierwszoklasiści czytają (04 maj 2016)

Uczniowie klasy Ig ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu wraz z wychowawczynią odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną. Celem odwiedzin było promowanie czytania oraz wspólne czytanie "na dywanie".
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Interwencje Straży Pożarnej od 27 kwietnia do 03 maja 2016 r. (04 maj 2016)

Przedstawiamy zdarzenia zgłoszone do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu. Przeczytaj co wydarzyło się w tym czasie.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Szansa na energię odnawialną w gminie Krzynowłoga Mała (04 maj 2016)

Tuż przed rozpoczęciem długiego majowego weekendu w Urzędzie Gminy w Krzynowłodze Małej odbyło się spotkanie z mieszkańcami poświęcone możliwościom montażu instalacji odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach indywidualnych.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)225 rocznica Konstytucji 3 Maja (ZDJĘCIA) (04 maj 2016)

Minęła 225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 3 maja 1791 roku przyjęto przez sejm konstytucję, która była pierwszą w Europie i druga na świecie. Została ona zaprojektowana, aby zlikwidować system polityczny Rzeczpospolitej Obojga Narodów, który był oparty na wolnej elekcji i demokracji szlacheckiej. Dzięki temu nasz kraj stał się monarchią konstytucyjną, ograniczono demokrację szlachecką i wprowadzono zrównanie mieszczan i szlachty, a także chłopi znaleźli się pod ochroną państwa, co łagodziło nadużycia pańszczyzny.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Przasnyskie Parkowanie z Poezją - zaproszenie (03 maj 2016)

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na Przasnyskie Parkowanie z Poezją, które odbędzie się już w najbliższą niedzielę.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Dyskusyjny Klub Książki zaprasza (02 maj 2016)

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na spotkanie 5 maja 2016r.(czwartek) godz.18.30 czytelnia Biblioteki Głównej
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Klasy pierwsze w powiecie przasnyskim, czyli ile sześciolatków pójdzie do szkoły. (02 maj 2016)

Od września nie ma przymusu, aby sześciolatki poszły do klasy pierwszej. Wiąże się to z tym, iż większości rodziców zdecydowało, że pozostaną one w grupach przedszkolnych i od 1 września nie rozpoczną nauki w szkołach.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Warsztaty biblioteczne "Kim jest bohater ?" (ZDJĘCIA) (02 maj 2016)

Uczniowie ze szkoły podstawowej nr 2 w Przasnyszu w ostatnich dniach wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną dotyczącą tematyki bohaterów, a dokładniej ludzi niepełnosprawnych.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)ZSP: Żegnaj szkoło! (ZDJĘCIA) (02 maj 2016)

W piątek, 29 kwietnia uczniowie klas maturalnych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu oficjalnie zakończyli rok szkolny i pożegnali mury swojej szkoły, a także swoich nauczycieli. Na uroczystościach pojawili się tegoroczni maturzyści, grono pedagogiczne, rodzice oraz zaproszeni goście, a wśród nich Zenon Szczepankowski Starosta Przasnyski oraz Ryszard Bruździak, prezes PCK.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)ZUS wydaje nowe legitymacje emeryta/rencisty (02 maj 2016)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, iż w związku z sukcesywnym przenoszeniem obsługi wszystkich wypłacanych świadczeń emerytalno-rentowych do docelowego systemu informatycznego, nastąpi zmiana numeru świadczenia a w niektórych przypadkach również zmiana terminu płatności emerytur i rent.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Zaśpiewajmy razem na Przasnyskim Rynku (01 maj 2016)

Nową, kolejną już w dziedzinie muzycznej inicjatywą na Festiwalu Fabryka Światła będzie powołanie Chłopięcego Chóru Festiwalowego pod kierunkiem Rafała Witkowskiego.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Uroczysta Msza Święta w intencji tegorocznych Maturzystów (01 maj 2016)

fot. Fara Przasnysz
W piątek we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych naszego powiatu żegnano uczniów najstarszych klas. Jednak zanim ten dzień dobiegł końca maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w ich intencji.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Wiatraki i kotyliony na święto flagi (ZDJĘCIA) (30 kwiecień 2016)

Miejska biblioteka Pedagogiczna połączyła siły wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Przasnyszu i w czwartek, 28 kwietnia ich pracownicy pojawili się na przasnyskim rynku zapraszając przechodniów, a także dzieci i młodzież z przasnyskich szkół oraz osoby niepełnosprawne do udziały w ulicznych warsztatach w narodowych barwach – kotyliony i nie tylko.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Policyjne działania „MAJOWY WEEKEND” (30 kwiecień 2016)

Policjanci z ruchu drogowego przasnyskiej komendy prowadzą działania pod kryptonimem „MAJOWY WEEKEND”. Celem działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych i ich skutków oraz zapobieganie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Sprawcy kradzieży z włamaniem do salonu gier zatrzymani. (30 kwiecień 2016)

28.04.br. przasnyscy kryminalni zatrzymali dwóch sprawców kradzieży z włamaniem do Salonu Gier przy ul. Orlika w Przasnyszu. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Plan imprez MDK Przasnysz - maj 2016 (30 kwiecień 2016)

Miejski Dom Kultury w Przasnyszu przedstawia plan imprez na maj 2016 r.
+ czytaj dalej + wasze opinie (4)Promowanie czytania w Romanach-Seborach (30 kwiecień 2016)

21 kwietnia Szkołę Podstawową w Romanach-Seborach odwiedziły pracownice Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Przasnyszu: Marta Wiechowska-Pykała i Izabela Szypulska. Obie panie zjawiły się tu ze względu na trwającą akcję promowania czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci uczęszczających do tej szkoły.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)


[ 1 ] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.05 s.